Güney KıbrısKıbrısManşet

Larnaka’da yeni koronavirüs önlemleri alındı

Güney Kıbrıs Sağlık Bakanlığı, Covid-19 vakalarının artması nedeniyle Larnaka için yeni önlemler açıkladı.


Yeni önlemlerin 24 Eylül Perşembe günü saat 18.00’dan itibaren iki hafta için geçerli olacağı bildirildi.

Güney Kıbrıslı sağlık yetkilileri Larnaka’da 3 bin kişiye anında sonuç veren test yapılması çalışmaları başlatılacağını duyurdu.

Rum Sağlık Bakanlığından yapılan basın açıklamasına göre, Rum Sağlık Bakanlığı bugün virüsün yayılmasının engellenmesi ve kamu sağlığının korunması amacıyla bir talimat yayımladı.

Talimata göre evlerde ve yemek alanları dışındaki kamu alanlarında küçük çocuklar da dahil en fazla 10 kişilik gruplar halinde toplanmasına izin veriliyor.

Larnaka’daki restoranlarda iç alanlarda en fazla 75, dış alanlarda ise 150 kişiye servis yapılmasına izin veriliyor.

Dini ayinlerle ilgili protokollere göre, kilise, cami ve diğer dini alanlarda ve dini etkinliklerde en fazla 75 kişinin bulunmasına izin veriliyor.

Larnaka’da spor salonlarında atletizm oyunları ve şampiyona oyunları tüm brokolilere uygun olarak seyirci olmadan yapılacak.

Sinema, tiyatro ve etkinlik salonlarında yine tüm protokollere uygun olarak iç mekânlarda en fazla 75, dış mekânlarda ise 150 kişi bulunabilecek.

Kokteyl, düğün ve vaftiz törenlerinde ayakta durarak tebrik etmeler yasaklandı. Sadece yemek etkinliğine doğal katılımla 350 kişiye izin verilecek.

Bakanlık vatandaşlara kişisel korunma önlemlerine sıkı sıkıya bağlı kalmaları ve seyahat ederken veya başka kişilerle bir arada bulunurken çok dikkatli olmaları çağrısında bulunuyor.

Aynı zamanda, öksürük, ateş, nefes darlığı, koku ve tat kaybı gibi semptomlar görülmesi durumunda hemen kişisel özel doktorları ile temasa geçmeleri çağrısı yapıyor.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu