KıbrısManşetSağlık

Kapanma bilmecesi kaosu da beraberinde getirdi!

Ne yapacağını bilemeden adeta bir kaosun ve bilinmezliğin ortasında kalan vatandaşlar ise yine marketlere hücum etti. Kapanma korkusu vatandaşları alışverişe yönlendirdi. Mart ayında ortaya çıkan görüntülerin bir benzeri bugün yeniden yaşandı. Marketlerin dışına taşan kuyrukların yanı sıra vatandaşların özellikle tuvalet kağıdı almaya hücum ettiği gözlemlendi


GIYNIK ÖZEL

“Kısmi kapanma”, “Genel Kapanma”, “Bakanlar Kurulu Kararları”, “Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu Kararları” ve yetki karmaşaları havada uçuşurken ülkede adeta kaos yaşanıyor.

3 gündür toplantı üzerine toplantı yapılıyor. Bir yandan Bakanlar Kurulu toplanıp farklı kararlar alıyor, diğer yandan Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu toplanıp daha sıkı tedbirlerle ilgili kararlar alıyor.

3 gündür hangi tedbirin uygulanacağını kimse bilmiyor. Bakanlar Kurulu bu akşam itibariyle saat 22.00’de sokağa çıkma yasağının devreye gireceği bir karar üretirken, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi ise yarın itibariyle yürürlüğe girecek genel kapama kararı aldı.

Ne yapacağını bilemeden adeta bir kaosun ve bilinmezliğin ortasında kalan vatandaşlar ise yine marketlere hücum etti. Kapanma korkusu vatandaşları alışverişe yönlendirdi. Mart ayında ortaya çıkan görüntülerin bir benzeri bugün yeniden yaşandı. Marketlerin dışına taşan kuyrukların yanı sıra vatandaşların özellikle tuvalet kağıdı almaya hücum ettiği gözlemlendi.

Diğer Haberler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu