KıbrısManşetSiyaset

Erhürman: Kimsenin Kıbrıs Türk halkının sağlığını ve ekonomisini popülizme kurban etme hakkı yok!

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın “AB'den gelecek aşı konusunda muhatabımız Rum Yönetimi değil, AB’dir” ifadelerini eleştirerek, “Kimsenin Kıbrıs Türk halkının sağlığını ve ekonomisini popülizme kurban etme hakkı yok!” dedi

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın  “AB’den gelecek aşı konusunda muhatabımız Rum Yönetimi değil, AB’dir” şeklindeki açıklamasının ardından sosyal medyadan bir paylaşım yaparak, Tatar’ı eleştirdi.Erhürman, kimsenin Kıbrıs Türk halkının sağlığını ve ekonomisini popülizme kurban etmeye hakkı olmadığını vurguladı.

Erhürman’ın paylaşımı şöyle:

“Sağlıkta da ekonomide de en acil ihtiyacımız aşı. Tam da bu ortamda Sn. Tatar aşının geliş yöntemi üzerinden siyaset yapmaya kalkıyor. Hem de her zamanki gibi Meclis dahil hiç kimseyle konuşma/istişare ihtiyacı dahi duymadan.

Siyasi rezervasyonunuz varsa ilgili kurumlar nezdinde koyarsınız ama her durumda bu aşıyı alırsınız. Bunun güneyin veya AB’nin bize lütfu değil, halkımızın hakkı olduğunu unutmadan ve gerekirse hatırlatarak. Kimsenin Kıbrıs Türk halkının sağlığını ve ekonomisini popülizme kurban etme hakkı yok!”


İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Kapalı