KıbrısManşetSağlıkSiyaset

Erhürman: Kimse bu pirincin taşını ayıklayamaz

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin ve Bakalar Kurulu’nun farklı kararlar üretmesi nedeniyle hukukçulara başvurulmasını eleştirerek, “Bir de hukuki ve kurumsal kaos çıktı ortaya. Sayenizde kimsenin taşını ayıklayamayacağı bir 'pirinç'le karşı karşıyayız. Bravo!” ifadelerini kullandı


Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Başkanı Tufan Erhürman, sosyal medya üzerinden açıklama yaparak, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin ve Bakalar Kurulu’nun farklı kararlar üretmesi nedeniyle hukukçulara başvurulmasını eleştirdi.

Erhürman, “İstişare ve koordinasyon mekanizmalarını doğru dürüst çalıştırıp, verileri şeffaf biçimde açıklayıp, değerlendirip, bunlara dayalı gerekçeli tek bir kararı üretmeyi ve uygulamayı, yani kısacası yönetmeyi beceremediniz” dedi.

Yönetsel kaosu gidermek için istişareye geçilmesi gerektiğini söyleyen Erhürman, meselenin hukuki tartışmaya döküldüğüne dikkat çekti.

CTP Genel Başkanı Erhürman, “Şimdi hukukçular ve hukuk alanında yetkili kurumlar yarattığınız yönetsel kaosu yorumlarıyla aşmaya çalışmak zorunda kalınca, bir de hukuki ve kurumsal kaos çıktı ortaya. Sayenizde kimsenin taşını ayıklayamayacağı bir “pirinç”le karşı karşıyayız. Bravo!” ifadelerini kullandı.

“HER ZAMAN YAPTIĞINIZ GİBİ KAMUDAN MAAŞ ÇEKENLERLE ÖZEL SEKTÖRÜ BİRBİRİNE DÜŞÜRÜN”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman sosyal medya hesabından yaptığı bir diğer açıklamada Hükümetin önce hayat pahalılığını vermek için “harçlara zam yaptım” deyip piyasayı pahalılaştırarak kamudan maaş çekmeyenleri zora soktuğunu, sonra, tepkiler gelince, bu kez “hayat pahalılığını vermeyeceğim, ondan ortaya çıkacak kaynağı reel sektöre vereceğim” dediğine işaret ederek bu kez de reel sektöre nasıl dağıtacağının açıklanmadığını kaydetti.

Hükümetin kararları alırken hiç kimseyle istişare etmedğine değine Erhürman, şunları kaydetti:

“Her zaman yaptığınız gibi kamudan maaş çekenlerle özel sektörü birbirine düşürün. Ne yapacağınızı da kimse anlamasın ve siz ülkeyi yönettiğinizi iddia edin. Krizi nasıl yönetirim diye değil, nasıl kaos yaratırım diye uğraşıyorsunuz. Ve her kararınızla ekonomiyi, ülkeyi allem gallem ediyorsunuz. Başarınız bu!”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu