Diğer SporlarKıbrısSpor

Eliz yine Finalde

Ülkemizin yıldız tenisçisi Eliz Maloney Yorgancı, İngiltere’nin Loughborough şehrinde, bir hafta ara ile yapılan, İngiliz profesyonellerin katıldığı, U.K. Pro Tenis Turnuvasında, üç kez arka arkaya final oynama başarısını gösterdi


Ülkemizin yıldız tenisçisi Eliz Maloney Yorgancı, İngiltere’nin Loughborough şehrinde, bir hafta ara ile yapılan, İngiliz profesyonellerin katıldığı, U.K. Pro Tenis Turnuvasında, üç kez arka arkaya final oynama başarısını gösterdi.12 oyuncunun, iki grup şeklinde yarıştığı ve yedi günde yedi maç yaptığı bu zor turnuvada geçen haftalarda yine iyi başarılar sergileyen Eliz final oynamış ve son yapılan turnuvada da şampiyon olmuştu.

Bir hafta aradan sonra, tekrar U.K. Pro Tenis Turnuvasına dönen Eliz, bu hafta kazandığı maçlarla kendi grubunu seri başı bitirerek yarı finale çıkma hakkını kazanan taraf oldu. Yarı finalde Nadia Rowson ‘u 6-3 ve 6-3 bir skorla 2-0 yenerek üçüncü kez ismini finale yazdırdı. Eliz finalde yine turnuvanın bir numarası Emily Appleton ile karşılaştı. Karşılaştıkları ilk finali Emily almış, geçen hafta ise Eliz Emily’i hem ikinci turda yenmiş, hem de finalde çok rahat bir şekilde yenerek turnuvanın şampiyonu olmuştu. Bu kez oynanan çekişmeli finali 4-6 ve 5-7 bir skorla kazanan Emily Appleton oldu.

Eliz Turnuvanın sonunda, Covid 19’dan dolayı ITF turnuvalarına ara vermek zorunda kalsa da, amacının önümüzdeki haftalarda Uluslararası turnuvalara katılarak dünya sıralamalarında yükselmek olduğunu söyledi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu